Wczytywanie ...

Coaching

 

„Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób.”
– E. Tolle

Czym coaching nie jest?

Niestety coaching często mylony jest z pompatycznymi mowami motywacyjnymi w stylu „Jesteś zwycięzcą!” i zasypywaniem klienta radami z cyklu „Jak żyć?”.

Czym jest coaching?

Coaching jest przyjazną rozmową na partnerskich warunkach. W czasie wspólnej pracy wskazuję Ci obszary Twojego życia, na które masz wpływ i na których możesz się skupić, żeby zrealizować swoje zamierzenia. Coaching nie oznacza szukania i narzucania Ci właściwego rozwiązania, a raczej pomoc w odnalezieniu Twojej własnej drogi. Ja jako coach mam być towarzyszem na tej drodze, wspierając Cię w procesie dokonywania zmian, np. pracując z Tobą nad zmianą przekonań, nawyków itp.
Moją rolą jako coacha, jest zadawanie pytań i proponowanie ćwiczeń, które mają na celu skłonić Cię do refleksji i generować pomysły. Narzędzia coachingowe rodzą możliwość przyjrzenia się sprawom z zupełnie innej pespektywy, której wcześniej nie dostrzegaliśmy.

„Zauważyłam, że odpowiedzi zaczyna udzielać dopiero człowiek, przed którym zostanie postawione konkretne pytanie. I dopiero wtedy uruchamia się w nim mechanizm poszukiwania rozwiązania. Dlatego jeżeli nigdy nie zadałeś sobie na głos żadnego ważnego pytania, to nie mogłeś dostać odpowiedzi. Każdy z nas jest Mędrcem, który zna odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące własnego życia. Ale rzadko kto zadaje sobie pytania, żeby się tego dowiedzieć. I tylko dlatego jest zagubiony. Nie dlatego, że brak mu odpowiedzi, ale dlatego, że brak mu pytań. Bo odpowiedzi nosi w sobie.”
– Beata Pawlikowska

 

 

Drodzy Autorzy,
Bardzo mi przykro, ale aktualnie, ze względu na duże zmiany w moim życiu prywatnym, nie ma możliwości podjęcia ze mną współpracy.

X