Wczytywanie ...

Treści psychologiczne w powieściach

Sięgając po powieści, zwykle prócz trzymającej w napięciu akcji i zajmującej fabuły szukamy w nich także czegoś więcej – czegoś, co nas poruszy, skłoni do refleksji, a może będzie stanowić odzwierciedlenie naszych przeżyć wewnętrznych lub problemów. Warstwa psychologiczna książki i zanurzeni w niej bohaterowie są właśnie tym, co mnie samej najbardziej zapada w pamięć już po zakończeniu lektury. Czy też tak masz?

Z Gabrielą Bramską, autorką debiutanckiej powieści, pt. „Spółka Antymagiczna”, rozmawiamy na temat treści psychologicznych w literaturze. Gabriela dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z tym, jak w subtelny sposób przemycać psychologię na strony książki oraz jak kreować wyraziste, ciekawe postacie, które w toku fabuły doświadczają wewnętrznych przemian.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia/wysłuchania naszej rozmowy:

A jeśli nie masz jeszcze mojego Szablonu tworzenia bohatera literackiego, zachęcam do jego pobrania i ułatwienia sobie pracy nad postaciami. Szablon składa się z 4-stronicowego kwestionariusza bohatera oraz 3 stron inspiracji z cechami do wyboru. Praca z tym narzędziem pomoże nadać głębię Twoim bohaterom, lepiej ich zrozumieć, uporządkować dotychczasowe przemyślenia, znaleźć pomysły na nowe sceny i rozwój fabuły, a także uwiarygodnić całą historię.

Szablon możesz pobrać tutaj.

Dodaj komentarz

Drodzy Autorzy,
Bardzo mi przykro, ale aktualnie, ze względu na duże zmiany w moim życiu prywatnym, nie ma możliwości podjęcia ze mną współpracy.

X